Sosyal Medya Danışmanlığı

Diyarbakır Web Tasarım

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya kullanımı dünyada her geçen gün artan bir alandır.  Kısa bir süre önce We Are Social ve Hootsuite “2020 Yılı Dünya İnternet Kullanımı ve Sosyal Medya İstatistikleri” konulu bir rapor duyurdu.

Rapora göre dünyada 4.54 milyar internet kullanıcısı var. Bu oran dünyadaki nüfusun %60’ına tekabül ediyor. Aynı raporda dünyada sosyal medya kullanıcısı sayısının 3.80 milyar olduğu belirtilmiş. Yani dünyada her iki insandan biri sosyal medya kullanıcısı haline gelmiş.

Söz konusu raporda Facebook ve Youtube kullanıcısı sayısının 2 milyarı aştığını görebiliyoruz.  Son yılların en gözde sosyal medya uygulaması Instagram ise 1 milyar barajını çoktan devirmiş. Aynı raporda Tiktok uygulamasının da 1 milyara yaklaştığını öğreniyoruz.  Popüler sosyal medya uygulamalarının yanında Twitter, Linkedin, Vimeo gibi diğer platformları saymaya gerek dahi yok!

Sosyal medyanın bu kadar yoğun olarak kullanılması firmaları da kurumsal yapılarını tamamlayabilmek için sosyal medya politikası oluşturmaya itti. Türkiye’de küçük, orta  ölçekli işletmeler de büyük firmalardan sonra hızlıca profesyonel sosyal medya politikaları geliştirmeye başladı. Dijital pazarlama alanında sosyal medya uygulamaları büyük bir etki alanına sahip olmaya başladı.

Sosyal medya sayesinde çok küçük ölçekli firmalar dahi ulusal ve global pazarda ürün ve hizmetlerini pazarlar hale gelebiliyor.  Sosyal medyada var olmanız tek başına yeterli değil. Bunun için profesyonel sosyal medya yönetim beceriniz olmalıdır. Birçok başarılı firmanın sırrı ise sosyal medya danışmanlığı hizmetinde gizli!

Digimark sunduğu sayısız dijital çözümlerle sosyal medya danışmanlığı hizmetiyle de sizlerin yanında yer alıyor.  Ekibimizde yer alan profesyonel sosyal medya uzmanlarıyla sizler de birçok sosyal medya uygulamasında var olabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Digimark sosyal medya danışmanlığı hizmeti almak isteyen tüm müşterilerine öncelikle profesyonel sosyal medya danışmanı atıyor. Böylece danışmanınızın koordinasyonunda ekibimizle birlikte sosyal medya yönetimi sürecimiz başlıyor.  Sosyal medya danışmanlığı bir zincirin halkalarından meydana gelir.

Tüm çalışmalar belli bir ezgi içinde ilişkili şekilde yürütülür. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti şu unsurları içine alıyor;

Etkili Sosyal Medya Stratejisi

Birçok marka sosyal medyada var olmadan öne profesyonel çalışmak için bir sosyal medya stratejisi belirlemelidir.  Sosyal medya danışmanınız sosyal medya stratejisi belirlerken sizleri yönlendirir.  Ekibimiz öncelikle sosyal medyada hedeflediğiniz detayları öğreniyor.

Daha sonra hedef kitlenizi demografik olarak ayrıntılı analiz ediyor.  Hedef kitlenizin analiziyle birlikte rakipleriniz de detaylı olarak analiz ediliyor.  Tüm veriler toplanıyor ve hedeflerinizle paralel olarak markanız için bir sosyal medya stratejisi belirleniyor.  Sosyal medya stratejiniz ekibimiz tarafından tüm platformlarda yürütülmeye başlıyor. Süreç içinde sosyal medya stratejinizde gerekli güncellemeler yapılıyor. Bulut İnteraktif tüm değişikliklerde sizin için bir rapor hazırlıyor ve sizin de görüşünüzü alarak gerekli güncellemeleri gerçekleştiriyor.

diyarbakır kombi diyarbakır kombi servisi diyarbakır kombi arıza kombi servisi diyarbakır ceza avukatı diyarbakır avukat diyarbakır boşanma avukatı ceza avukatı diyarbakır temizlik şirketi diyarbakır temizlik şirketleri diyarbakır temizlik şirketi diyarbakır temizlik şirketleri alocars alo cars